UPOZORNĚNÍ: 13.2. bude showroom otevřen pouze do 13:00. Následně 21.2. bude showroom z technických důvodů uzavřen.
Navštivte náš showroom v Praze Navštivte náš showroom v PrazeShowroom Praha
volejte zdarma: 800 105 104 volejte zdarma: 800 105 104 800 105 104
Jak vybrat dveře

Jak správně vybrat dveře?    

Pro výběr dveří je potřeba si ujasnit, co všechno od dveří očekáváte. Zda potřebujete dveře se sklem, protože je žádoucí dostat světlo třeba na chodbu, nebo potřebujete dveře plné například do pracovny, abyste nerušili okolí, pokud budete večer pracovat při světle. Faktorů pro výběr dvěří je samozřejmě více, jen je potřeba si je umět pojmenovat. Každé dveře interiérové, vstupní, vchodové, protipožární nebo bezpečnostní mají rozdílné vlastnosti a materiálové provedení.

Interiérové dveře se nabízejí v různých provedení, aby si každý našel dveře podle svého vkusu. Výplně ve dveřích jsou v různém provedení - například voština, dutinková dřevotříska, plná dřevotříska, HDF deska a nebo plný masiv.

Dále je si potřeba říci, zda chcete udělat změnu v provedení dveří na moderní desing a nebo budete měnit stejné dveře jen proto, že jsou poničené a nechcete dělat žádnou změnu.

Podstatnou částí dveří jsou také zárubně, které jsou určeny k upevnění dveřního křídla ve stavebním otvoru. V interiéru již mohou být instalovány kovové zárubně, takže není nutné stavební otvor upravovat a lze provést pouze výměnu stávajícího křídla za nové. V případě, že interiér teprve dokončujete, můžete zvolit obložkovou zárubeň, která vytvoří s novým dveřním křídlem jednotný komplet.

Orientace dveří

Pro správný výběr dveří je důležité rozeznat jejich orientaci a směr otevírání. Postavte se před dveře, aby se otevíraly směrem k Vám. Pokud se dveřní závěsy (panty) nacházejí po Vaší levé ruce, jsou dveře levé. V opačném případě jsou dveře pravé.

Rozměry dveří

Dveřní křídla si můžete vybrat v těchto standardních rozměrech:
jednokřídlé dveře: 60, 70, 80, 90, 100 cm při standardní výšce 197 cm
dvoukřídlé dveře: 120, 140, 160, 180, 200 cm při standardní výšce 197 cm

Pokud Vám ani jeden z těchto rozměrů nevyhovuje, nevadí. Rádi Vám připravíme individuální nabídku.

Typy dveří

Falcové dveře

Falcové dveře jsou klasickým nejběžnějším typem v interiéru. Říká se jim také polodrážkové. Křídlo je usazeno přímo do pantů a když jsou dveře zavřené, je vidět hrana vystupujující do prostoru. Výhodou je skutečnost, že lépe těsní, a díky tomu nehrozí chlad a průvan.

Bezfalcové dveře

Mohou být označeny jako bezpolodrážkové, což znamená, že mají dveřní křídlo zarovnané do jedné roviny se zárubněmi. Jejich panty jsou navíc skryté, takže nenaruší celkovou čistotu plochy. Bezfalcové dveře působí moderním a elegantním dojmem. Dodáváme vždy v kompletu s bezfalcovou obložkovou zárubní, protože křídlo nelze osadit do klasické falcové zárubně.

Reverzní dveře

Otevírají se v opačném směru, tedy do zárubně. Reverzní dveře mají nejen estetické hledisko, jsou stejně jako bezfalcové v zavřeném stavu v jedné rovině se zárubní, ale i bezpečnostní hledisko, protože nehrozí otevření křídla například do úzké chodby.

Posuvné systémy

Do pouzdra

Toto řešení Vám pomůže odstranit potíže s nedostatkem místa. Pouzdro k zasunutí křídla je zabudováno přímo ve stěně, a tím je zajištěna snadná manipulace a úspora prostoru. Nabízíme Vám varianty s obložkou i bez obložky.

Na stěnu (po zdi)
Při volbě tohoto řešení ušetříte místo a přitom nemusíte zabudovat pouzdro do stěny. Dveřní křídlo je díky kolejnici je připevněno na stěnu, ve spodní části je vodící drážka. Do podlahy je přišroubován vodící trn, který zajišťuje bezproblémový pohyb křídla. Nabízíme Vám varianty s obložkou i bez obložky.

Dekory dveří a zárubní

Interiérové dveře a zárubně Vám můžeme dodat v několika variantách a provedeních. Povrchové úpravy dveří nabízíme v přírodním provedení - masiv nebo s umělými povrchy - folie, CPL laminát a Color.         

Folie:

SLIM- základní papírová folie, potištěná, následně impregnovaná za výbornou cenu, hmotnost cca 80 g/m2 - použití v domácnosti

CPPL, CPPL TOP - dekorativní folie na bázi polypropylenu, tloušťka 0,12 mm (dekor bílá mat tloušťka 0,2 mm) - použití v domácnosti, reprezentativní prostory

CPVL - pružná třívrstvá folie (vrchní vrstva imitující strukturu dřeva, střední vrstva - polymer PVC, spodní vrstva - speciální papírová folie s vysokou hustotou), hmotnost cca 123 g/m2 - použití v domácnosti, reprezentativní prostory

CPL laminát:

HCPL  - vícevrstvý dekorativní CPL laminát na bázi tvrzené pryskyřice, tloušťka 0,15 – 0,2 mm, tvrdý laminát v moderních 3D dekorech s odolností proti mechanickému poškození - použití v domácnosti, reprezentativní a kancelářské prostory s požadavkem na odolnost proti mechanickému poškození

HCPL ULTRA - Vícevrstvý dekorativní CPL laminát na bázi tvrzené pryskyřice, tloušťka 0,7 – 0,8 mm - použití v domácnosti, reprezentativní a kancelářské prostory s požadavkem na odolnost proti mechanickému poškození

Lakované dveře:

COLOR - vodou ředitelná barva stříkaná ve více vrstvách - použití v domácnosti, reprezentativní a kancelářské prostory, nehodí se pro místnosti s velkou vlhkostí a nebo s rozdílnou teplotou

V naší nabídce najdete dveře v provedení deskové, rámové, protipožární a protipožární bezpečnostní.                                                                                         

  1. Dveře deskové jsou s výplní voština nebo DTD (dutinková dřevotříska)
  2. Dveře rámové jsou v provedení plná MDF deska
  3. Zárubně obložkové Standard, Ultrasoft, rámové zárubně MDF a masiv                                                                                                                           

 

 

 

 


VYSOKÁ ODOLNOST MATERIÁLUVYSOKÁ ODOLNOST MATERIÁLU
BOHATÝ VÝBĚR KOVÁNÍBOHATÝ VÝBĚR
KOVÁNÍ
VYSOKÁ ZVUKOVÁ TĚSNOSTVYSOKÁ ZVUKOVÁ TĚSNOST
VELKÉ MNOŽSTVÍ KOMBINACÍVELKÉ MNOŽSTVÍ KOMBINACÍ
VYSOKÁ ÚROVEŇ BEZPEČNOSTIVYSOKÁ ÚROVEŇ BEZPEČNOSTI
KVALITNÍ EKOLOGICKÉ MATERIÁLYKVALITNÍ EKOLOGICKÉ MATERIÁLY
VYSOKÁ ENERGETICKÁ ÚČINNOSTVYSOKÁ ENERGETICKÁ ÚČINNOST
VELKÁ MODULÁRNOST DVEŘÍVELKÁ MODULÁRNOST DVEŘÍ
PRIMA DVEŘE

Přátelství 1578,
104 00 Praha 22 - Uhříněves

IČ: 61465160
DIČ: CZ61465160

email: info@vltavindoor.cz

Showroom

Přátelství 1578,
104 00 Praha 22 - Uhříněves

UPOZORNĚNÍ: návštěva showroomu po předchozí tel. domluvě na uvedených tel. číslech.

Volejte zdarma: 800 105 104

Otevřeno
Pondělí - pátek: 08 - 16 hodin

Zobrazit na mapě

AKČNÍ NABÍDKA VRÁTÍME VÁM DPH

Při nákupu interiérových dveří a doplňkového sortimentu z naší nabídky katalogu „Ultima“. VZORKOVNA: Přátelství 1578, 104 00 Praha 22 - Uhříněves

volejte zdarma
800 105 104

Kde nás najdete Platí pouze pro maloobchodní zákazníky Platí od 9.1.2023 do 31.3.2023
SEO optimalizace